Powrót

Polska

Półprzewodnik po Polsce

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Krzysztof Jaroszyński, Półprzewodnik po Polsce
Lubię jeździć po Polsce. Z domu niedaleko i nieźle znam język to już dwa mocne argumenty. Najpierw przeglądam mapy, więc już przed wyjazdem jest miło (właściwie planowanie podróży bywa przyjemniejsze niż rzecz sama). Potem jadę, i to często nie tam, dokąd zamierzałem, czyli dodatkowa atrakcja. Poszukuję miejsc magicznych (są), ale i te paskudne (też nie brak) przekornie przyciągają uwagę. Czasami rozmawiam z ludźmi. Za to sporo gadam do siebie, a podczas jazdy powarkuję na kierowców.
Wyruszam z nastaniem Sezonu Grzewczego Słońca. Zwykle w drugiej połowie kwietnia. Kocham wiosnę i lato w Polsce. Z pozostałych pór mogę bez żalu zrezygnować.
Siedzący we mnie entuzjasta proponuje: Pokażę wam najpiękniejsze rzeczy w Polsce!.
A siedzący obok ironista dopowiada: A ja te najbrzydsze!.
Zatem obaj serdecznie zapraszamy!
Osoba Krzysztofa Jaroszyńskiego zawsze była gwarancją połączenia inteligencji z perlącym się humorem. Takim przeszedł do historii polskiej satyry, a później polskiego teatru. Twórca błyskotliwych komedii bierze się tym razem za swój kochany kraj, za Polskę. I tu zaczyna się prawdziwa przygoda, bo Polska Jaroszyńskiego to połączenie pełnych nostalgii wspomnień, opowieści o sławnych znajomych oraz odkrywczych obrazów współczesności. Czy dobrze znacie swój kraj? Po przeczytaniu książki Jaroszyńskiego, zrozumiecie, że nie.
Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika Rzeczpospolita
Jeden z najdowcipniejszych ludzi jakich znam. Kazał mi zjechać z autostrady w interior i pokazał Polskę, jakiej nie znałem. Setki anegdot, wiedza. lekkość. Polecam!
Wiktor Zborowski
Krzysztof Jaroszyński (1953). Autor, felietonista, artysta kabaretowy.
Zaczynał w 1973 roku w radiowej Trójce, w magazynie 60 minut na godzinę, oraz w kabarecie Pod Egidą (ale w tych dobrych czasach: z Koftą, Kaczmarskim, Jandą, Pszoniakiem, Fronczewskim). Przez kilka lat w duecie kabaretowym Dwójka bez Sternika z Januszem Gajosem. Od lat 90. w programach telewizyjnych: Magazynio, Cafe Fusy. Później autor seriali komediowych: Graczykowie, Daleko od noszy. W ostatnich latach autor komedii teatralnych, m.in.: Roma i Julian w Teatrze Kwadrat (obecnie w wersji internetowej) i Teatrze STU. Tłumaczony i wystawiany w Czechach, Austrii i Niemczech. Podczas lockdownu wiosną 2020 roku zrealizował na YouTube eksperymentalne widowisko teatralne O jedną kropelkę za dużo. Obecnie przygotowuje swój Stand Up Dla Starszaków oraz nowy serial komediowy dla telewizji.

Wydawnictwo: Pascal Stan: Nowa Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 400 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381038157

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie