Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Politologia, stos. międzynarodowe

  • -5%

Polityka regionalna na Pacyfiku Południowym

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Przedmiotem monografii jest wpływ polityki regionalnej państw na Pacyfiku Południowym na procesy regionalizmu pacyficznego, mającej przełożenie na funkcjonowanie społeczności regionalnej w znaczeniu międzynarodowym, jak i krajowym w obrębie wysp danego państwa. Katalog metod polityki regionalnej, którą posługują się zarówno niepodległe państwa, terytoria zależne oraz państwa stowarzyszone, jest wieloaspektowy. Cechuje się różnorodnością podmiotów z niego korzystających, noszących miano globalnych, międzyrządowych, międzyrządowych o znamionach instytucji sui generis, a także w mniejszym stopniu pozarządowych organizacji społeczeństwa obywatelskiego.
Zasadniczym przedmiotem badań naukowych będących wynikiem niniejszej monografii są procesy regionalizmu w regionie Pacyfiku Południowego, zarówno w ujęciu prawnym (formalnym, oficjalnym, a zatem wiążącym ich członków), jak i faktycznym (częstokroć osiąganym w sposób pozaprawny, używając szybszych w osiągnięciu celów metod soft law, dyplomacji czy uzgodnień polityków na nieoficjalnych spotkaniach) wraz z zależnościami determinującymi te procesy.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 208 Waga: 0.5 kg EAN: 9788323549970

30,40 zł 32,00 zł
+ -

Opinie