Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Medycyna, nauki medyczne

Podstawy akupunktury (Medycyny naturalna)

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Cześć I - Ogólna, część II Meridiany i punkty Akupunktura to jedna z form symuloterapii skórnej, w której efekt leczniczy uzyskuje się prze zadziałanie na odpowiednie pole lub punkty. Zw względu na mechaniczny charakter bodźca, możliwości dawkowani i wielokrotności zabiegów, należy uznać akupunkturę za metodę fizykalną.

Akupunktura (z łac. acus – igła, punctura) – technika leczenia, wywodząca się z Dalekiego Wschodu (Chiny, Japonia, Mongolia). Jest obecnie uznawana w wielu krajach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, chociaż jej skuteczność jest przedmiotem debat i trwających badań klinicznych.

Akupunktura (także termopunktura) to zewnętrzna metoda terapeutyczna, służąca zapobieganiu i leczeniu schorzeń organów wewnętrznych. Polega ona na stymulowaniu akupunktów (miejsc zakończeń nerwowych w skórze lub tkance podskórnej, które poddane nakłuciom, uciskom lub masażowi przenoszą bodźce do określonych organów ciała) lub pewnych części ciała przy pomocy metalowych igieł w celu udrożnienia meridianów (kanałów energetycznych) oraz pobudzaniu krążenia krwi i wzmocnieniu energii qi.

Rok wydania: 1989 Wydawnictwo: Zakład Wydawnictw Medycyny Naturalnej Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 14.5x23.5cm Waga: 0.6 kg TIN: T00318030

Uwagi: Oprawa zarysowana, wytarta i zabrudzona. Brzegi stron zakurzone.

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie

Inni kupili również