Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Popularnonaukowe

Podróże z Albertem Einsteinem

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód.
- Albert Einstein
tienne Klein, francuski fizyk i filozof nauki, wyruszył w podróż po Europie śladami Alberta Einsteina, zatrzymując się w czasach i miejscach, które stały się punktami zwrotnymi w losach genialnego uczonego: Aarau, gdzie szesnastoletni Einstein dumał nad tym, co by było, gdyby dosiadł okrakiem promienia światła; Zurych, gdzie w 1901 r. uzyskał dyplom inżyniera i zaczął pasjonować się fizyką doświadczalną; Berno, gdzie pracując w Federalnym Urzędzie ds. Własności Intelektualnej opublikował pięć artykułów, w tym jeden na temat szczególnej teorii względności, który zrewolucjonizował pojmowanie stosunków między czasem a przestrzenią; Praga, gdzie w 1912 r. w jego umyśle pojawiła się idea, że grawitacja zakrzywia tor światła, będąca zalążkiem ogólnej teorii względności. A potem Bruksela, Antwerpia i wreszcie Coq-sur-Mer, gdzie w 1933 r. spędził kilka miesięcy przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych. Wyjazdem na zawsze.
W tej drodze od wygnania do wygnania, jaka naznaczyła życie Alberta Einsteina, portem, w którym zacumował na stałe, była fizyka. Od dzieciństwa pozostał też wierny sztuce zadawania pytań. Był tajemnicą, do której tienne Klein podchodzi z tkliwością i podziwem.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Copernicus Center Press Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Ilość stron: 260 Waga: 0.5 kg EAN: 9788378864011

Opinie