Powrót

Pozostałe

Poczytam ci mamo Część 2

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Elementarz POCZYTAM CI MAMO składa się z dwóch części:

-  pierwsza zawiera 120 stron z czego 21 pierwszych to ćwiczenia przedelementarzowe, które mają przygotować dziecko do nauki czytania i pisania. Są to ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej oraz strony wprowadzające wszystkie samogłoski. 

Po ćwiczeniach wprowadzających  zaczyna się właściwa nauka czytania i pisania w oparciu o kolejne spółgłoski: t, m, l, s, d, k, j, n, p, w, r. Książka  w pierwszej części zawiera 46 czytanek.

Część druga elementarza zawiera 55 czytanek  i jest w niej kontynuowany  dalszy  ciąg nauki czytania w oparciu o pozostałe spółgłoski polskiego alfabetu: b, c, g, z, ł, ż, rz, sz, cz, h, ch, dz, dż, ś, ń, ć, ź, dź.wraz z odpowiadającymi im ćwiczeniami usprawniającymi naukę czytania.

Obie części zawierają łącznie 101 czytanek na wszystkie litery alfabetu.

Obecne drugie wydanie elementarzy zostało dostosowane do nowej podstawy programowej.


Dziecko uczy się poznawać nową literą po dokładnym nauczeniu się wprowadzonych wcześniej liter.

Przykładowo w książce znajduje się 6 czytanek na literę n wraz ze stronami ćwiczeniowymi. Podobnie jest z innymi literami. W tekstach pojawiają się pytania i informacje mające sprawdzić do dziecka czy dziecko czyta ze zrozumieniem.

W pierwszej części elementarza zastosowano podział słów na sylaby, które odróżniają się kolorem.
Jednocześnie sylaby zostały dodatkowo wyodrębnione falbankami.Kolor sylab zależy od tonacji tła strony. Falbanki są stonowane z całością.

Dziecko poznaje nowe litery dopiero po dokładnym utrwaleniu poznawanej litery. Podobnie jest z nauką chodzenia. Każdy następny krok upewnia dziecko, że może zacząć chodzić.

Przeczytanie tekstu oraz wykonanie ćwiczeń znajdujących się obok każdej czytanki, oznacza jeden krok.

Rok wydania: 2011 Wydawnictwo: Wyspa Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 20x27cm Ilość stron: 118 Waga: 0.3 kg EAN: 9788392477686 TIN: T01689153

Uwagi: Brzegi stron zakurzone, Oprawa lekko wytarta, Rogi oprawy trochę zagięte, 

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie