Powrót

Klasyka bajek i wierszy

Po prostu Tata

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Tata jest dla świata tylko tatą, ale dla swojego dziecka jest całym światem. Ojcowie nie kochają wcale mniej niż mamy, oni są jak mama, tyle że wąsata.
A jak człowiek staje się ojcem? Podobno "trzeba przeczytać dużo książek, mieć przynajmniej jedno dziecko i siłę podobną do boskiej" (Alessandro D'Avenia).
W tej książce znajdziecie opowieści o takich ojcach. Jeden z nich wydobył z ruin zawalonej szkoły swojego synka. Malec przeżył, bo wierzył, że tata nie zostawi go samego i nie zawiódł się. Inny tata pracował w pocie czoła, by zapewnić córce godne życie. A o jeszcze innym syn powiedział: Niektórzy nie wierzą w superbohaterów, ale oni nigdy nie poznali mojego taty!.

Niepotrzebna czapka policyjna czy hełm strażacki, żeby tata został bohaterem. Taki w zwykłych dżinsach i okularach też może nim być. Codziennie. Ten zbiór opowiadań dla dzieci wzruszy niejednego ojca, innym otworzy oczy, jeszcze innych wesprze na duchu. Może zastąpić bajkę na dobranoc i cały zestaw poradników pełnych teorii rodzicielskich.
Krystian Hanke, autor projektu Tatowanie, dziennikarz Radia 357

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Literatura Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 48 Waga: 0.5 kg EAN: 9788376729992

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie