Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

PIT 2021. Komentarz

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

"PIT 2021. Komentarz" zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W publikacji uwzględniono najnowsze zmiany przepisów obowiązujące od 1 stycznia 2021 r., a także te, które wchodzą w życie w trakcie roku podatkowego.
Omówione zostały nowe regulacje związane ze spółką nieruchomościową, darowiznami na zwalczanie skutków pandemii COVID-19 oraz ograniczeniami w obniżaniu i podwyższaniu indywidulanych stawek amortyzacyjnych. Ponadto objaśnione są znowelizowane regulacje dotyczące m.in. limitów jednorazowej amortyzacji, ulgi dla stażystów, szacowania wartości transakcji i ulgi na złe długi dla podatników opłacających podatek kwartalnie.
Jest to nie tylko klasyczny komentarz do konkretnych przepisów. Są tu także praktyczne przykłady, pokazujące, jak prawidłowo rozliczać podatek dochodowy. Autor, omawiając konkretne przepisy podatkowe, wskazuje na aktualne stanowisko organów podatkowych, omawia orzecznictwo sądów krajowych (WSA i NSA), Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości UE.
W publikacji Czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania nurtujące wszystkich podatników PIT. Zawarte w komentarzu wyjaśnienia pomogą m.in. rozstrzygnąć:
- kto zapłaci podatek z powodu przeniesienia firmy za granicę,
- kiedy osoba, która nie ukończyła 26 lat, może skorzystać z ulgi,
- jaką cześć kosztów związanych z używaniem samochodu osobowego przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów podatkowych,
- jak rozliczyć darowiznę przekazaną na zwalczanie skutków COVID-19,
- jak prawidłowo udokumentować transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi (ceny transferowe),
- kto zobowiązany jest do płacenia podatku od budynków komercyjnych,
- kiedy pracownik uzyskuje przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń,
- jak rozliczać otrzymaną dotację,
- czy zakup nowej maszyny produkcyjnej może być jednorazowo odniesiony w koszty,
- jak i kiedy dokonać korekty kosztów podatkowych,
- kiedy można skorzystać z ulgi na złe długi,
- kto może skorzystać z ulgi na leki,
- czy dieta z tytułu zasiadania w organach samorządu terytorialnego jest wolna od podatku,
- kiedy przekazać zleceniobiorcy rozliczenie pobranych zaliczek w trakcie roku podatkowego.
Oddawany do Państwa rąk komentarz jest niezbędnym narzędziem w codziennej pracy doradców podatkowych, pracowników biur rachunkowych, służb finansowo-księgowych oraz właścicieli firm.
Publikacja może być wykorzystywana przez podatników jako swoisty oręż w nierównej walce z organami podatkowymi dzięki zamieszczonym w niej wyrokom, interpretacjom oraz przykładom wraz z zapisami księgowymi.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Infor Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 1502 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381379014

Opinie