Powrót

Historyczne i wojenne

Pilot myśliwski RAF. Front zachodni 1939-1942

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Wielkie znaczenie lotnictwa myśliwskiego Królewskich Sił Powietrznych we wczesnym okresie II wojny światowej nie ulega wątpliwości, jednak rola w bitwie o Anglię tych nielicznych, jak ich określił Churchill, zarówno w tamtym okresie, jak i w latach późniejszych była i wciąż pozostaje przedmiotem daleko idącej mitologizacji.
Niniejsza książka umieszcza lotników Fighter Command we właściwym kontekście historycznym, opisując rekrutację, szkolenie i przeżycia pilotów myśliwskich walczących pod niebem Francji i Wielkiej Brytanii. Nie byli to nieustraszeni, aroganccy chłopcy z elitarnych szkół, jak ich przedstawia powszechna legenda, lecz niespokojni, ale dzielni ludzie reprezentujący wszystkie grupy społeczne. Ich dzieje, opowiedziane poprzez ich własne wspomnienia, tworzą wszechstronną relację o Fighter Command pierwszych lat wojny, od przestworzy nad hrabstwem Kent, przez pola północnej Francji, po norweskie śniegi.

Rok wydania: 2016 Wydawnictwo: Napoleon V Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 18x0cm Ilość stron: 65 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365495952

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie