Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

Petersburg Noir

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Harmonia mroku jest dla Petersburga całkowicie naturalna, gdyż noir to esencja tego miasta. Mieszkający tu pisarze nie muszą niczego wymyślać. Wystarczy, że uważnie popatrzą dokoła lub spojrzą w głąb samego siebie. Miejskie mity kryją się za nagłówkami kroniki kryminalnej, a kolejna wzmianka w gazecie o zabójstwie starej lichwiarki zamienia się w wielką powieść.
- Julia Goumen i Natalia Smirnowa.
"Wystarczy, że pomieszkasz w Petersburgu kilka lat, a bez problemu zaczniesz rozróżniać przynajmniej dziesięć odcieni czerni. Petersburżanie, którzy żyją tu od pokoleń, rozpoznają ich setki. To nieodłączny tutejszy fenomen podobnie jak białe noce, moment podnoszenia mostów czy ożywający w nocy jeździec miedziany. To zjawisko trzeba zaakceptować i żyć z nim w pełnej harmonii. Harmonia mroku jest dla Petersburga całkowicie naturalna, gdyż noir to esencja tego miasta. Mieszkający tu pisarze nie muszą niczego wymyślać. Wystarczy, że uważnie popatrzą dokoła lub spojrzą w głąb samego siebie. Miejskie mity kryją się za nagłówkami kroniki kryminalnej, a kolejna wzmianka w gazecie o zabójstwie starej lichwiarki zamienia się w wielką powieść. Petersburżanie żyją wśród pozostałości dawnego przepychu, które tworzą wstrząsający kontrast dla przyćmionej codzienności."

Rok wydania: 2012 Wydawnictwo: Claroscuro Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka ze skrzydełkami Wymiar: 17x25cm Ilość stron: 345 Waga: 0.5 kg EAN: 9788362498208 TIN: T02307240

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: zabrudzona, wytarta, porysowana
Brzegi stron: zabrudzone, zakurzone
Blok: pęknięty
27,97 zł 28,00 zł

Opinie