Powrót

Egzaminy, certyfikaty

Pathways to Literature SB + CD + DVD

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Pathways to Literature to nowy, innowacyjny tytuł, który daje możliwość jednoczesnego poznawania literatury anglojęzycznej i doskonalenia znajomość języka. Publikacja jest przeznaczona dla osób uczących się na poziomie B2 lub wyższym

Kurs przywołuje wybitne dzieła poetyckie, prozatorskie i dramatyczne powstałe w okresie od XVI do XX wieku i uczy sztuki analizy oraz interpretacji tekstu. Wśród omawianych dzieł znajdują się m.in.: Sonet 18 Szekspira, Wichrowe Wzgórza, Portret Doriana Greya, Hamlet i Jak wam się podoba.
 
Nauka odbywa się głównie poprzez ćwiczenia rozwijające umiejętność krytycznej analizy utworu i pomagające zrozumieć kontekst historyczno-literacki. Wszystkie ćwiczenia służą jednocześnie rozwijaniu ogólnych umiejętności językowych: mówienia (dyskusja w parach lub grupach), pisania (esej), rozumienia ze słuchu (na dołączonych do książki płytach zamieszczono ścieżki dźwiękowe oraz filmy dokumentalne) i czytania (zadania rozwijające znajomość struktur leksykalnych).

Podręcznik otwiera obszerny wstęp, w którym znalazło się omówienie rodzajów literackich i środków stylistycznych oraz zestaw ćwiczeń. W głównej części podręcznika zamieszczono 19 rozdziałów poświęconych utworom literackim oraz ich twórcom. Każdy rozdział zawiera:

  • informacje o autorze
  • kulisy powstania utworu
  • fragment omawianego tekstu
  • ćwiczenia pomagające lepiej zrozumieć kontekst historyczno-literacki
  • ćwiczenia rozwijające umiejętność analizy oraz interpretacji tekstu
  • ćwiczenia z zakresu poetyki (dotyczące rozpoznawania i określania funkcji zastosowanych środków literackich).   

Na końcu podręcznika znajduje się dział z ćwiczeniami do filmów zamieszczonych na płytach DVD oraz tematami wypracowań (Video Activities & Essay Writing) a także angielsko-angielski słowniczek (Glossary). 

Publikację polecamy uczniom szkół średnich zainteresowanym literaturą anglojęzyczną - szczególnie osobom przygotowującym się do olimpiady z języka angielskiego - oraz studentom anglistyki i innych kierunków humanistycznych.


Komponenty kursu:

  • Podręcznik (Student's Book) + 3 płyty audio CD (Class Audio CDs) + 2 płyty DVD (Videos). Na płytach CD zamieszczono nagrania do zamieszczonych w podręczniku fragmentów tekstów literackich oraz miniwykłady na temat danego tekstu, a na płytach DVD - filmy dokumentalne.
  • Książka nauczyciela (Teacher's Book). W książce nauczyciela znajdują się odpowiedzi do zadań zamkniętych, sugerowane odpowiedzi do zadań otwartych, czyli przykładowe wypowiedzi ustne i pisemne, oraz zapis nagrań.

Wydawnictwo: Express Publishing Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Waga: 0.5 kg EAN: 9781471535147

Opinie