Powrót

Polska

Pascal Lajt Włocławek i okolice

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Gdzie kryją się kujawskie piramidy?
Kto nosił pseudonim Baltazar z Kujaw?
Co łączy Nawojkę i Polę Negri?
Gdzie znajduje się włocławska Ameryka?
Włocławek, czyli nowe spojrzenie na miasto fajansowe i jego najbliższą okolicę.
Podczas podróży z Pascalem zobaczysz, czym jest historia ze szkliwem dzisiejszości.
Włocławek w ciągu wieków zmienił charakter, z miasta biskupiego na robotnicze, jest jednak w jego obliczu element stały Wisła i wszystko, co z nią związane. Te konotacje płynące z czasem i nurtem zamknąć można w fajansowej filiżance kulturowym symbolu miasta. I dosmakować pomidorowym koncentratem.
To miasto dla osób, które potrafią dostrzec genius loci i odkrywać piękno także w tym, co pokornie zwyczajne, smakować esencję zawartą w kontrastach oraz w nowym duchu starych miejsc, jak we Wzorcowni. Nazwa ta jest wieloznaczna jak Włocławek nawiązuje do przeszłości, ale oznacza też wyznaczanie trendów: historia ze szkliwem dzisiejszości.
Katarzyna Kluczwajd historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Pascal Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 104 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381037747

Opinie