Powrót

Polska

  • -5%

Pascal Lajt Inowrocław i okolice

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Gdzie znajduje się jedna z najwęższych ulic w Polsce?
Czemu Kujawiacy chodzą z kozą?
Co łączy Mysią Wieżę z morzem Polaków?
Jakie miasto zwane jest Kujawską Jerozolimą?
Inowrocław, czyli nowe spojrzenie na kujawski kurort i jego najbliższą okolicę.
Podczas podróży z Pascalem poczujesz, jak historia o solnych korzeniach działa na zmysły.
Inowrocław, górniczy i uzdrowiskowy, rolniczy i przemysłowy, historycznie jest słony ma historię o solnych korzeniach. A w jej tle znaleźć można kryształowy pył z Huty Szkła Irena, szelest maszyn poligraficznych, także echo huku katastrofalnych zapadlisk pokopalnianych.
To bogactwo ziemi określiło charakter Inowrocławia, który warto poznawać wszystkimi zmysłami. Park Solankowy z pomnikami przyrody i pomnikami ważnych person, Królówka i historyczne centrum pozwalają smakować klimat i doświadczać genius loci miasta na soli, które dziś jest tętniącym życiem ośrodkiem o różnobarwnych obliczach.
Katarzyna Kluczwajd historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Pascal Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 104 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381037730

25,56 zł 26,90 zł
+ -

Opinie