Powrót

Polska

Pascal Lajt Bydgoszcz i okolice

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Czy bydgoska Łuczniczka ma potomków?
Gdzie straszy Diabeł Wenecki?
Skąd się wzięło Magiczne Krzesło na Wyspie Młyńskiej?
Dlaczego miasto nazywano małym Berlinem?
Bydgoszcz, czyli nowe spojrzenie na polską Wenecję i jej najbliższą okolicę.
Podczas podróży z Pascalem odkryjesz, jak nie dać wpuścić się w kanał (Bydgoski!).
Bydgoszcz związana jest z wodą Brdą, Kanałem Bydgoskim, Wisłą. Nawet jej salon, Wyspa Młyńska, to uosobienie wodnego żywiołu. Tafla wody odbija zabytkowe i nowe budowle oraz życie toczące się wartko w przestrzeni wspólnej. O genius loci miasta decydują miejsca i ludzie, których losy zlewają się we wspólnym tyglu dziejów.
To miasto dla osób otwartych na różnorodność: architektoniczną obfitość historyzmu i secesji, muzyczną nutę Wiolinowa i kulturę, którą teraz... mielą Młyny Rothera, na wybuchową moc Exploseum, idealne założenie Sielanki i socrealistyczne osiedla. Korci, aby trasę przez dzieje miasta przejechać na rowerze bydgoskiej produkcji.
Katarzyna Kluczwajd historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Pascal Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 136 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381037716

Opinie