Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Telekomunikacja, akustyka

Państwowe przedsiębiorstwo Poczta Polska Telegraf i Telefon 1928 1991

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Rozwój działalności poczty można podzielić na cztery okresy. Pierwszy obejmuje prace organizacyjne i unifikacyjne, trwa do czasu ustawy o poczcie, telegrafie i telefonie (czyli też do stabilizacji złotego w 1924 r.). Drugi okres to etap funkcjonowania w warunkach stabilizacji gospodarki i kończy się powstaniem przedsiębiorstwa Polska Poczta, Telegraf i Telefon w 1928 r. Trzecim okresem są przygotowania przedsiębiorstwa do komercjalizacji. Czwarty - od 1933 r. - jest okresem faktycznej komercjalizacji przedsiębiorstwa PPTiT. Rozwój przedsiębiorstwa uzależniony był od ogólnego rozwoju państwa. W pierwszych latach postępował wraz z odbudową państwa polskiego. Co więcej, jego działalność znacznie wpływała na tę odbudowę, przez co była ważnym jej aspektem. Wraz z polepszeniem koniunktury gospodarczej przedsiębiorstwo przestawało potrzebować pomocy państwowej i zostało wyodrębnione z administracji państwa. Komercjalizacja wymusiła kolejną reorganizację PPTiT, dzięki czemu - jak się okazało - możliwy był rozwój przedsiębiorstwa. (fragment tekstu)

EN

The article presents an analysis of one of the main companies in pre-war Poland. The author describes how the activities of postal, telegraph and telephone services were organized and the importance of state telecommunications company for organizing social and economic life, particularly through monolithic approach to distribution of information in Poland. This is followed by description of commercialization of the company and its further development, particularly during the Great Depression. (original abstract)

 

Rok wydania: 1993 Wydawnictwo: WNT Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda z obwolutą Wymiar: 24.5x32cm Ilość stron: 285 Waga: 1.2 kg TIN: T02430963

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: porysowana, zabrudzona, naderwana, naderwana na krawędziach, wytarta, odklejająca się od bloku
Brzegi stron: zabrudzone, zakurzone, pożółkłe
Blok: pęknięty, pęknięty w kilku miejscach
Kartki: pofalowane, pożółkłe
Grzbiet: zabrudzony
Rogi: zagięte, rozdwojone
Inne: zapiski

Opinie