Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Polonistyka

  • -5%

Panorama del vesre hispanico

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Przedstawiona monografia jest pierwszą publikacją książkową na polskim rynku poświęconą zjawisku zwanemu vesre, ale chyba też pierwszą tego typu publikacją na świecie. Dotychczasowe opracowania vesre miały bowiem do tej pory charakter przyczynkowych artykułów albo słowników. Tymczasem, jak wskazuje sam tytuł (wybrany zresztą bardzo świadomie w nawiązaniu do świetnej i wciąż cytowanej monografii M. Teruggiego Panorama del Lunfardo z 1978 roku), książka Piotra Sorbeta jest szerokim, panoramicznym spojrzeniem na zjawisko występujące nie tylko w argentyńskiej odmianie języka hiszpańskiego. Jednocześnie jest ona owocem wieloletnich badań Autora nad ww. zjawiskiem.
[...]
Trzeba przyznać, że przeprowadzona analiza imponuje swoją wielowymiarowością: po krótkim, ale niezwykle treściwym przedstawieniu zjawiska w kontekście kulturowym, następuję kompleksowy opis samego mechanizmu zwanego vesreamiento (na płaszczyźnie ortograficznej, fonetycznej i morfologicznej), a następnie analiza tego zjawiska z perspektywy leksykologii, frazeologii i semantyki. Przeprowadzone badania imponują konsekwencją, stopniem uszczegółowienia i mnogością przykładów.
Z recenzji dr hab. Ewy Stali, prof. UJ

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: UMCS Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 370 Waga: 0.5 kg EAN: 9788322794814

39,90 zł 42,00 zł
+ -

Opinie