Blog

Ostatnie 5 minut przed maturą – czy wiesz już wszystko?

Studniówka, matura... Ostatni rok liceum to prawdziwie przełomowy czas w życiu młodego człowieka. A tym samym wielki krok w dorosłość. To także pierwsza odpowiedzialna decyzja dotycząca wyboru studiów. Ale zanim... Czas na intensywną naukę oraz pomyślne zdanie egzaminów maturalnych. Matura tuż, tuż, dlatego to już ostatni dzwonek na powtórkę oraz szybki sprawdzian! Czy masz wszystko, co potrzebne?
Czytaj więcej...

Wiosna - także w Księgarni i Antykwariacie Tezeusza!


Wiosna to oczekiwany przez wielu czas – po zimie wreszcie przychodzi upragniony moment, kiedy wszystko budzi się do życia, odnawia i regeneruje. Wraz z tą właśnie porą roku pojawiają się także nowe wyzwania. ,,Doładowani” pozytywną energią, czerpaną z pierwszych promieni słońca, zyskujemy zapał do realizacji nowych celów. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy coś, co dodatkowo to ułatwi. To kilka ciekawych lektur, które będą dodatkowo inspiracją do naszych małych przemian.
Czytaj więcej...

Rozpocznij wakacje w swoim własnym fotelu!


Całkiem niedawno przygotowywaliśmy się do zimowych ferii, szukając najlepszego miejsca do białego szaleństwa. Tymczasem mamy już kwiecień, a czas pędzi na tyle nieubłaganie, że lada dzień nadejdzie lato, a wraz z nim... wakacje! I choć w tym momencie pomyślałeś: ,,Przecież to jeszcze całe mnóstwo czasu” - możemy zapewnić Cię, że nawet nie spostrzeżesz się, kiedy za oknem pojawi się błękitne niebo i gorące słońce, a Twój termometr wskaże blisko 30 stopni.
Czytaj więcej...

Polaku, zacznij czytać! Kwiecień miesiącem książki


Wraz z kwietniem zbliżają się dwa ważne dla miłośników literatury święta. To Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Oba z nich mają na celu promocję czytelnictwa - zarówno w kręgach najmłodszych, jak i tych starszych czytelników. No właśnie, jak ma się czytelnictwo w naszym kraju i czy faktycznie trzeba je promować?
Czytaj więcej...

Książki, które umilają czas. Kiedy sięgamy po nie najchętniej?


W podróży, po pracy, relaksując się przed snem, w wolny weekend, podczas urlopu... W fotelu, łóżku, ogródku czy na działce... Czytamy w wielu różnych sytuacjach i okolicznościach. Czytanie, to dla wielu, jedno z chętniej wybieranych zajęć w chwili, w której akurat dysponują wolnym czasem. Kiedy najczęściej sięgamy po lekturę i co lubimy czytać?
Czytaj więcej...

Wielcy, genialni, sławni... Dlaczego czytamy biografie?


Nie oszukujmy się, dla wielu z nas biografie to wciąż mało atrakcyjna literatura. Nierzadko kojarzą się z nudnymi lekturami omawianymi na lekcjach historii – tymi, które tak ciężko było przyswoić i zrozumieć. Tymczasem biografie to, wbrew pozorom, literatura nie tylko interesująca, ale i niezwykle inspirująca. Przekonajcie się, dlaczego warto sięgać po książki biograficzne!
Czytaj więcej...
Biuro Obsługi Klienta - oferta i zamówienia. Zadzwoń!
tel. 18 26 70 087
tel. 604 33 18 47
tel. 18 33 13 613

Kategorie książek

Biuro Obsługi Klienta
+48 604 33 18 47 lub (18) 33 13 613
Antykwariat internetowy

Nasz cel


Naszym celem jest gromadzenie oraz dystrybucja wartościowej literatury. Nasz antykwariat oferuje wyłącznie książki o dużej wartości merytorycznej oraz estetycznej. Dokładnie selekcjonujemy trafiające do naszej oferty pozycje – nabywamy jedynie najlepsze księgozbiory profesorskie i inteligenckie w całym kraju.


Nasze książki


Książki naukowe, popularno-naukowe i profesjonalne to nasza specjalność. Swoją działalnością staramy się objąć wszystkie dziedziny naukowe. Posiadamy też bogaty i stale uzupełniany zbiór antyków, czyli książek sprzed roku 1950. W naszym antykwariacie gromadzimy także wyjątkowe pozycje dla kolekcjonerów.


Nasza kadra


Nasza profesjonalna kadra to w większości humaniści - absolwenci filozofii, socjologii, filologii polskiej, religioznawstwa, bibliotekoznawstwa,komunikacji społecznej, historii czy pedagogiki. Jesteśmy zatem możliwie najlepiej przygotowani do tego, by należycie wypełniać swoją misję! Przekonaj się o jakości naszych usług!
Tezeusz - Chrześcijanie w świecie
Tezeusz - Chrześcijanie w świecie
Zapraszamy do niezależnego katolickiego portalu opinii. Porozmawiaj o życiu i wierze!