Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Osoby ubogie, niepełnosprawne i bezdomne...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Stan prawny: 20 kwietnia 2021 r.
Książka szczegółowo omawia sytuację osób niepełnosprawnych, bezdomnych i ubogich w systemie pomocy społecznej w Polsce, prezentując konkretne rodzaje wsparcia: m.in. zasiłki stałe, okresowe i celowe, usługi opiekuńcze, lecznicze i specjalistyczne, zapewnienie tymczasowego schronienia, mieszkania chronione, indywidualne programy wychodzenia z bezdomności, kontrakty i spółdzielnie socjalne.
Autorzy krok po kroku wyjaśniają, kto i w jakich sytuacjach może ubiegać się o udzielenie konkretnej pomocy społecznej, jakie są należne świadczenia pieniężne i niepieniężne, do jakich podmiotów należy się zwrócić i jaka jest ich rola oraz jakie są warunki finansowania pomocy ze środków publicznych i prywatnych.
Publikacja przeznaczona jest dla pracowników urzędów administracji publicznej, pracowników socjalnych, profesjonalnych pełnomocników adwokatów, radców prawnych oraz innych osób zajmujących się zawodowo pomocą społeczną.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Wolters Kluwer Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 278 Waga: 0.5 kg EAN: 9788382460186

Opinie