Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Logopedia

  • -5%

Opóźniony rozwój mowy 2

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Opóźniony rozwój mowy 2


Opóźniony rozwój mowy 2. Pierwsze słowa: zwierzęta to druga część zupełnie nowej serii książeczek PUS. Seria ta powstała z myślą przede wszystkim o tych dzieciach, którym nauka mówienia z różnych powodów sprawia trudność. Głównym jej założeniem jest poznawanie i utrwalanie przez dzieci słów podstawowych, znanych im z codziennego życia.


Ta książeczka zawiera słowa określające zwierzęta, które podzieliliśmy na dwie kategorie: zwierzęta domowe i zwierzęta dzikie. Oparte na nich, znajdujące się w książeczce ćwiczenia w formie ciekawych zabaw pomagają te słowa poznawać, powtarzać, zapamiętywać i ćwiczyć ich wymowę. Towarzyszące im polecenia sformułowano w taki sposób, aby prowokować dziecko do odpowiedzi i reakcji werbalnej. Dzięki temu, że w trakcie ich rozwiązywania dziecko jest skoncentrowane na rozwiązywaniu kolejnych zagadek, a ćwiczenie mowy odbywa się niejako na marginesie. Nie kojarzy się przez to ze żmudnym wysiłkiem. Oczekiwane efekty takiego sposobu pracy przychodzą szybciej, łatwiej i są trwalsze.


Pierwsze słowa


W znajdujących się w książeczkach do ORM zadaniach skupiamy się na słowach jedno- i dwusylabowych. Zaczynamy od nauki prostych rzeczowników i czasowników, a następnie przechodzimy do budowania prostych zdań.


Książeczki tej serii ułożono zgodnie z zasadą stopniowania trudności, czyli od rzeczy łatwiejszych do trudniejszych. Dotyczy to zarówno materiału wyrazowego wykorzystanego w ćwiczeniach, jak i rodzaju zadań.


Nie określamy wieku dzieci, do których są one skierowane. Stawiamy bowiem na indywidualny poziom rozwoju i możliwości dziecka. Ćwiczenia skonstruowano tak, żeby były one ciekawe dla wszystkich dzieci, nie tylko dzieci z ORM.


PUS-owe innowacje


Zupełnie nowym elementem tej książeczki, który nie pojawił się jeszcze nigdy wcześniej, jest dodatkowa karta, wydrukowana na sztywnym papierze. Znajdują się na niej nazwy wszystkich zwierząt, z jakimi dziecko spotka się rozwiązując ćwiczenia. Pod każdym wyrazem znajduje się też powiązane z nim wyrażenie dźwiękonaśladowcze, co w założeniu jest kolejnym elementem sprzyjającym nauce mówienia.


Wszystkie wyrazy zarówno na tej karcie, jak i w całej książeczce zostały napisane dużymi drukowanymi literami.


Ten dodatkowy ruchomy element jest pomocą w rozwiązywaniu ćwiczeń, w nauce nowych słów, jak również we wczesnej nauce czytania.


Książeczki PUS do opóźnionego rozwoju mowy


służyć mogą również do doskonalenia:


  • koncentracji,
  • kojarzenia i logicznego myślenia,
  • wczesnej nauki czytania.


Opóźniony rozwój mowy 2


oraz inne części tej serii sprawdzą się zarówno w specjalistycznych gabinetach logopedycznych i terapeutycznych, jak i w zwykłych domowych zabawach. Mogą sięgać po nie i osoby pracujące z dziećmi z ORM, jak i rodzice, którzy poprzez dodatkowe zajęcia w domu chcą wspierać swoje dziecko w procesie terapii ORM i w nabywaniu umiejętności werbalnego komunikowania się.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Epideixis Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 24 Waga: 0.5 kg EAN: 9788375142273

14,72 zł 15,50 zł
+ -

Opinie