Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

  • -5%

Opowiadania z dziejów ojczystych, 1922 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Proste i zrozumiałe opowieści o historii Polski Bronisława Geberta, dyrektora lwowskiego gimnazjum i jego żony Gizeli. Pozbawione naukowego zadęcia. Zabronione po wojnie chociaż wychowały się na nich całe pokolenia. Barwnie zinterpretowane i zilustrowane piękną muzyką dawną przenoszą nas w świat tamtych wydarzeń. W dwóch pierwszych tomach, bez nadmiaru dat i nazwisk, które trzeba zapamiętać, poznajemy czasy panowania Piastów. Jak powstawała Polska i w jaki sposób się rozwijała. Słuchamy opowieści o tym jak żyli Polacy i jakie mieli kontakty z sąsiadami. Trzeci tom to opowieść o rozwoju państwa polskiego za Jagiellonów. Przypomnimy sobie, jak doszło do unii polsko-litewskiej i ostatecznej rozprawy z Krzyżakami w bitwie pod Grunwaldem, jak Polska umacniała swe panowanie na kresach wschodnich i wspaniale się rozwijała.W dwóch ostatnich tomach poznajemy burzliwe dzieje Polaków w latach „złotej wolności szlacheckiej”. Przypomnimy sobie czyny sławnych hetmanów i pierwsze „liberum veto”. Posłuchamy jak kolejni panujący królowie wciągali Polskę w wojnę ze Szwecją i Rosją i jak trzy mocarstwa – Rosja, Austria i Prusy – przystępują do pierwszego rozbioru Polski. Dzięki temu wydaniu świat historii staje się ciekawy i przyjazny!

Rok wydania: 1922 Wydawnictwo: Książnica Polska Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 16x23cm Waga: 0.25 kg TIN: T01215379

Uwagi: Brak oprawy - zastąpiona zieloną tekturą, wytarta, zakurzona, zabrudzona, rogi oprawy zagięte, brzegi stron zabrudzone, zakurzone, grzbiet zabrudzony, zagięty, strony pożółkłe, zaplamione, adnotacje i pieczątki pobiblioteczne, podkreślenia w tekście, druk czytelny. 

39,90 zł 42,00 zł

Opinie