Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Opracowania ogólne

  • -5%

Okaleczony świat. Historie fotografii Europy...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Okaleczony świat ukazuje w przystępny sposób dzieje fotografii z nowej, środkowoeuropejskiej perspektywy. Dzięki odpowiednio dobranym zdjęciom zarówno tym ikonicznym, jak i mniej znanym czytelnik odkrywa niezwykłe historie. Piękno sąsiaduje w nich z okrucieństwem, codzienność skrywa w sobie poezję.
Część pierwsza obejmuje szczegółowe omówienie stanu badań i metodologii, a część druga jest zbiorem hermeneutycznych analiz wybranych przez autora fotografii z lat 18382017. Taka przejrzysta konstrukcja pozwala na połączenie tekstu naukowego ze swobodą naukowej eseistyki, w której autor analizuje ułożone w porządku chronologicznym fotografie, traktując je jako studia przypadków.
Monografia dzięki zebranej literaturze i ujęciu metodologicznemu otwiera nowy rozdział w badaniach nad medium. Okaleczony świat jest nie tylko podręcznikiem do historii fotografii obejmującym jej dzieje od wynalazku Daguerre'a w 1838 roku do współczesności. To historia Europy Środkowej opowiedziana przez pryzmat ponad stu czterdziestu zdjęć; historia przełamująca istniejący kanon i proponująca nowy język opisu.

Rok wydania: 2019 Wydawnictwo: Universitas Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 15x21cm Waga: 0.5 kg EAN: 9788324231768

56,05 zł 59,00 zł
+ -

Opinie