Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Sztuka - opracowania ogólne

Odkrywanie śladu. Czym jest zabawa malarska

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

"Arno Stern uczy nas, jak patrzeć na rysunki dzieci nie wystarczy się przy nich zatrzymać, trzeba też przyjrzeć się im w skupieniu, uwolnić się od utartych schematów i prób oceny oraz zastanowić się, w jaki sposób dzieci próbują przez rysowanie i malowanie wyrazić siebie oraz to, co je dotyka. Dopiero wtedy można zrozumieć, co wyrażają ich rysunki i co się za nimi kryje. Arno Stern nazywa to śladem.
W książce tej z ogromną starannością opisuje, jakie ścieżki zaprowadziły go do odkrycia śladu oraz w jaki sposób można samodzielnie dostrzec go w rysunkach i obrazach dzieci".
Prof. dr Gerald Hther
Arno Stern od ponad sześćdziesięciu lat nieprzerwanie prowadzi w Paryżu pracownię malarską. W książce Odkrywanie śladu prezentuje wnioski płynące z analizy i obserwacji tysięcy dziecięcych rysunków. Odkrycia Arno Sterna znajdują dziś potwierdzenie w wynikach badań w dziedzinach epigenetyki, neurologii i embriologii. W swojej książce w imponujący sposób przedstawia, jak dzieci malują, kiedy stworzy się im do tego odpowiednie warunki.

Rok wydania: 2016 Wydawnictwo: Element Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 13x20cm Ilość stron: 184 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365532077

Opinie