Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Filozofia - opracowania ogólne

O wegetarianizmie

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

O wegetarianizmie jest jedynym zachowanym starożytnym traktatem o wegetarianizmie w starożytności. Autor omawia praktyki żywieniowe i ofiarnicze poszczególnych ludów, między innymi Greków, Egipcjan, Żydów, Syryjczyków, Persów, Hindusów i Scytów. Zajmuje się dietą sekt religijnych, takich jak pitagorejczycy w Wielkiej Grecji, esseńczycy w Palestynie, gnostycy w Rzymie, bramini i samani w Indiach. Podaje restrykcje pokarmowe obowiązujące w świątyniach egipskich, w misteriach Mitry, w Eleusis, w Grocie Idajskiej na Krecie.
Traktat O wegetarianizmie jest zarazem fundamentalnym dziełem pogańskiego ascetyzmu. Przedstawia ideał życiowy filozofa, który powinien panować nad apetytem, respektować prawa zwierząt i nie szkodzić środowisku. Przykład Diogenesa z Synopy stanowi dowód na to, że postulaty wstrzemięźliwości w jedzeniu, sprawiedliwości wobec zwierząt i nieszkodliwości dla środowiska są naprawdę możliwe do realizacji.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: SUB LUPA Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x12cm Ilość stron: 460 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365886392

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie