Powrót

Egzaminy, certyfikaty

  • -5%

Nowy słownik współczesny hisz.-pol, pol-hiszp.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Hiszpańsko-polski, polsko-hiszpański słownik reprezentujący serię Nowych słowniki współczesnych PONS to doskonała propozycja dla uczniów, studentów i słuchaczy szkół językowych. Słownik ten powinien znaleźć się również na półkach w siedzibach firm utrzymujących kontakty z hiszpańskojęzycznymi partnerami zawartą w nich wiedzę można wykorzystywać w codziennej korespondencji.
Słownik zawiera 70 000 haseł i zwrotów, czyli wystarczający zasób słownictwa, aby zaspokoić potrzeby językowe większości użytkowników na poziomie średnio zaawansowanym. Zawiera liczne dodatki, ułatwiające pracę z językiem zarówno jego nauką jak i pracą z nim, np. przy tłumaczeniach.
Słownik zawiera transkrypcję fonetyczną haseł hiszpańskich, a także wiele informacji kulturowych, np. którego dnia w Hiszpanii obawiają się przesądni ludzie (jest to środa, trzynastego dnia miesiąca), na jakie jednostki administracyjne podzielona jest Hiszpania (prowincje) lub gdzie używa się język Quechua (w Peru).
Praktycznym dodatkiem są wzory listów dotyczących korespondencji prywatnej. Wzory zawierają popularne frazy używane w listach, pokazują poprawny układ korespondencji oraz poruszają uniwersalną tematykę zaproszenia, rezerwacje hotelu, wynajem mieszkania na wakacje.
Pozostałe dodatki
Krótka gramatyka języka hiszpańskiego
Wzory odmian czasowników hiszpańskich
Liczebniki
Jednostki miar i wag
Przydatne zwroty
Wzory listów
Regiony i państwa
Święta

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Pons Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Waga: 0.5 kg EAN: 9788381656290

61,66 zł 64,90 zł
+ -

Opinie