Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Literatura piękna - proza polska

Nowa Filokalia. Droga do modlitwy serca

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Do źródła w górach prowadzi stroma ścieżka. Wydeptały ją pokolenia wschodnich mnichów. To filokalia, czyli umiłowanie piękna. Naszym przewodnikiem po niej jest wybitny filolog i patrolog, ks. prof. Józef Naumowicz. Podążajmy wraz z nim po śladach świętych ojców, w górę, do źródła. To Chrystus jest źródłem. I górą. I ścieżką.
bp Michał Janocha
Ksiądz profesor Józef Naumowicz w przystępny sposób przybliża autentyczną myśl chrześcijańskiego Wschodu. Wydobywa teksty kluczowe dla zrozumienia modlitwy, zwłaszcza tej skupionej na uważności. Problemowy układ przygotowanego zbioru pomoże czytelnikom usystematyzować wiedzę przekazaną przez starożytnych ojców: Czym jest modlitwa? Kiedy jest najskuteczniejsza? Jak radzić sobie z rozproszeniami i demonicznymi atakami? Czy rzeczywiście modlitwa może zmienić człowieka?
Dowiedz się, jak mistrzowie duchowości Wschodu praktykują modlitwę serca, i włącz ją do swojego życia.
ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz historyk literatury wczesnochrześcijańskiej, patrolog, redaktor serii Biblioteka Ojców Kościoła. Od 2016 roku jest duszpasterzem ormiańskokatolickiej parafii centralnej pw. św. Grzegorza z Nareku w Warszawie.

Rok wydania: 2020 Wydawnictwo: Esprit Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 376 Waga: 0.5 kg EAN: 9788366407114

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie