Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Sporty powietrzne - pozostałe

  • -10%

Non possumus. Prymas Stefan Wyszyński DVD

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Wszystko postawił na Maryję - swoje życie, naród i Kościół w Ojczyźnie. Wyjątkowy duszpasterz, nazwany Prymasem Tysiąclecia. Przez 33 lata kierował Kościołem w Polsce, który ocalił od komunistycznej zagłady, przygotowując drogę do Stolicy Piotrowej dla kardynała z Krakowa. Sam mocny służbą, tą swoją prymasowską służbą, czynił mocnym Kościół i naród, powiedział o kardynale Wyszyńskim Papież Jan Paweł II. Ten sam Papież, stwierdził także: Nie byłoby na Stolicy Piotrowej Papieża Polaka, gdyby nie było wiary kardynała Wyszyńskiego, która nie cofała się przed więzieniem i cierpieniem. Działalność Prymasa miała ogromne znaczenie nie tylko dla osób wierzących.
Non possumus. Prymas Stefan Wyszyński jest wyjątkowo cennym, dwuczęściowym filmem dokumentalnym. Autor, w sposób rzetelny i niezwykle interesujący prezentuje sylwetkę Prymasa, pokazując archiwalne zdjęcia filmowe i fotograficzne, dokumenty dotyczące m.in. domu rodzinnego, lat szkolnych, z seminarium duchownego we Włocławku i studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zawiera również przemówienie, które wygłosił po powrocie z uwięzienia przez władze komunistyczne oraz zdjęcia ze spotkań z jej przedstawicielami. W obronie chrześcijańskiej tożsamości i prześladowanych duchownych, przekazał ówczesnym władzom memoriał Non possumus - Nie możemy, który stał się podstawą do aresztowania Prymasa.
Non possumus. Prymas Stefan Wyszyński dwuczęściowy dokument rzetelnie i niezwykle interesująco prezentujący sylwetkę Prymasa.

Rok wydania: 2016 Wydawnictwo: Telewizja Polska S.A. Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 17x24cm Waga: 0.5 kg EAN: 5902600069881

8,37 zł 9,30 zł

Opinie