Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Biografie, wspomnienia

Noc Sów

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Czy sowy mogą zażywać długich kąpieli i czy widzą w ciemnościach absolutnych?
Czy Hedwiga mogła być wieloletnią przyjaciółką Harry'ego Pottera, skoro sowy śnieżne zdecydowanie preferują nomadyczny tryb życia?
I wreszcie, który przedstawiciel sowiego gatunku jest Księciem Ciemności?
Sowy to ptaki sprzeczności. Każdy potrafi je rozpoznać, choć mało kto je spotkał. Powszechnie rozpoznawalne, ale słabo poznane. Ptaki wiedzy, a jednocześnie ptaki przeklęte. Mroczni łowcy i totemy kobiet. Jakie są naprawdę?
Wielkie oczy, miękkie jak jedwab pióra, zabawne uszy (choć nie u wszystkich), a przede wszystkim szczególna aura połączenie ciszy oraz arystokratycznego opanowania i pewności siebie. Ich pohukiwania i hipnotyzujący wzrok przyprawiają nas o dreszcze. Podobno wpędzały naszych przodków do grobu, a z czarownicami latały na miotłach
Jacek Karczewski ze stowarzyszenia Ptaki Polskie, które jest organizatorem fenomenalnego wydarzenia o ogólnopolskiej skali Nocy Sów powraca z nową książką o takim samym tytule. Oto kompletna kolekcja polskich sów: 18 rozdziałów fascynujących faktów i sowich legend z całego świata. To książka absolutnie wyjątkowa wyróżnia ją pasja autora i czułość, z którą opowiada nam o różnych gatunkach ptaków.

Rok wydania: 2020 Wydawnictwo: Poznańskie Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Waga: 0.5 kg EAN: 9788366517813

Opinie