Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Religie - opracowania ogólne

NKB List do Judy. Drugi List Świętego Piotra NT

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Ksiądz Franciszek Mickiewicz SAC to ceniony polski biblista, rzetelny i wnikliwy. Jak pisze o. prof. dr hab. Adam R. Sikora OFM, zasadniczą część dzieła stanowi egzegetyczno-teologiczny komentarz do obu listów, w którym Autor odwołuje się do dorobku egzegezy eklezjalnej, od Ojców Apostolskich po współczesnych wybitnych egzegetów. Prezentowane opracowanie jest nie tylko merytoryczne, ale również przejrzyste w przekazie treści. Napisane jest pięknym literackim językiem polskim, niezatracającym przy tym cech języka naukowego. Publikację cechuje wnikliwość analiz, umiejętność zwracania uwagi na rzeczy istotne, ostrożność w formułowaniu wniosków i końcowych.
Choć publikacje z serii Nowy Komentarz Biblijny przeznaczone są dla teologów i biblistów, inspirację mogą znaleźć tu wszyscy zainteresowani pogłębianiem wiedzy biblijnej. Chcący znać kontekst powstania poszczególnych ksiąg, tło historyczne, realia polityczne etc. A w konsekwencji wiedzieć, co i dlaczego jest do nas kierowane.

Rok wydania: 2019 Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 400 Waga: 0.5 kg EAN: 9788377976227

Opinie