Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Broń palna

Niemiecka piechota zmotoryzowana i grenadierzy ...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

W czasie II wojny światowej pole walki zdominowała niemiecka doktryna wojny manewrowej. Metodą prób i błędów Niemcy jako pierwsi osiągnęli właściwą kombinację siły czołgów oraz piechoty i artylerii o wysokiej mobilności. Ta integracja mobilnych jednostek, sprzętu i taktyki stała się fundamentem sukcesów Rzeszy w pierwszej połowie wojny. W miarę przeciągania się konfliktu alianci starali się kopiować niemiecką taktykę. Wojska niemieckie pozostawały jednak niezrównane w tego typu działaniach, dopóki straty nie ograniczyły poważnie ich możliwości.
Niniejsze opracowanie śledzi rozwój różnych rodzajów jednostek, które od międzywojnia aż do końca II wojny światowej kształtowały formację grenadierów pancernych. Książka, ukazująca na kolorowych planszach barwnych zmiany umundurowania, ekwipunku i oznak na wszystkich teatrach działań w ciągu całej wojny, stanowi kompletne opracowanie na temat elitarnej piechoty zmechanizowanej Hitlera.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Napoleon V Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 18x0cm Ilość stron: 67 Waga: 0.5 kg EAN: 9788378895824

Opinie