Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Podróżniczy

Nic nie wiem o Korei Północnej

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Książka Nic nie wiem o Korei Północnej jest pierwszym kompendium wiedzy o Korei Północnej w języku polskim i szóstą pozycją o Półwyspie Koreańskim autorstwa dr. Nicolasa Levi. Książka podzielona jest na osiem części i omawia zagadnienia polityczne, ekonomiczne, kulturalne oraz życie codzienne obywateli Korei Północnej w zmieniającym się otoczeniu międzynarodowym. Autor nie pominął również wątku polskiego- obszerny rozdział przybliży czytelnikom problematykę powiązań między Koreą Północną a naszym krajem. Z książki dowiemy się m.in. dlaczego społeczeństwo północnokoreańskie popiera Kim Dzong-una, dlaczego coraz więcej uchodźców północnokoreańskich chce powrócić do ojczyzny oraz tego, jakie potrawy były serwowane w restauracji polskiej w Pjongjangu.
To wydanie jest najbardziej kompletnym źródłem wiedzy o Korei Północnej, zawierającym nie tylko rzetelny i współczesny obraz państwa w oparciu o nieopublikowane materiały w języku polskim, ale także przegląd instytucji północnokoreańskich współpracujących z zagranicą. Celem książki jest udowodnienie, że Korea Północna daleka jest od lansowanego w mediach obrazu odizolowanej od świata twierdzy. To przede wszystkim kraj dbający o własny interes, nierzadko przy użyciu drastycznych środków.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Asian Century Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Ilość stron: 380 Waga: 0.5 kg EAN: 9788395042409

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie