Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

Nauki Katechizmowe o łasce Bożej tom VII, 1912 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Nauki katechizmowe ułożone na podstawie nauk różnych autorów przez kapłana Archidyecezyi gnieźnieńskiej. Autora dzieła "Kazania o męce i śmierci Pana Naszego Jezusa Chrystusa". Tom VII. O łasce Bożej i środkach do jej osiągnięcia

 

Łaska (gr. χαρις, charis, łac. gratia) – w teologii rozumiana jako dar udzielany człowiekowi przez Boga, a którego przyznanie nie jest związane z żadną zasługą. Łaska może dotyczyć życia duchowego lub materialnego. Może być niezbędna do osiągnięcia niektórych celów religijnych.

Łaska jest uczestnictwem w wewnętrznym życiu Trójcy Świętej. Jest darem danym darmo z inicjatywy Boga. Ma charakter nadprzyrodzony. Przerasta rozum, siłę i wolę człowieka. Przez łaskę Bóg się objawia i udziela. Łaska oczyszcza z grzechu i uświęca. Łaska wspomaga powołanie i usprawiedliwia.

Łaska może być habitualna, czyli być trwałym uzdolnieniem do życia zgodnie z powołaniem, albo może być aktualna, czyli być darem interwencyjnym, wspierającym nawrócenie lub uświęcenie.

Przez sam chrzest człowiekowi udzielona jest łaska uświęcająca, która jest darem habitualnym, to znaczy takim, który w sposób trwały uzdalnia człowieka do świętości i życia mocą Bożej miłości.

W sakramentach Bóg udziela łaski sakramentalnej, czyli daru związanego z charakterem sakramentu.

Charyzmaty, jak też wszystkie inne uzdolnienia, są łaskami szczególnymi.

Rok wydania: 1912 Wydawnictwo: Nakładem i czcionkami Drukarni i Księgarni św. Wojciecha Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 14.5x10cm Ilość stron: 440 Waga: 0.45 kg TIN: T00362139

Uwagi: Oprawa wytarta. Brzegi stron i strony zakurzone, pożółkłe i zabrudzone. Blok spójny, druk czytelny. Adnotacje i pieczątki pobilioteczne.

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie