Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Popularnonaukowe

Natura czasu i przestrzeni

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Fascynujący spór o naturę Wszechświata
Einstein powiedział, że wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć. Ale czy miał rację? Czy kwantową teorię pól i ogólną teorię względności Einsteina, dwie najbardziej ścisłe i popularne teorie w całej fizyce, można połączyć w jedną kwantową teorię grawitacji? Czy można połączyć kwant i kosmos?
W książce Natura czasu i przestrzeni dwaj najbardziej znani fizycy na świecie - Stephen Hawking i Roger Penrose - debatują nad tymi pytaniami. Autorzy omawiają szereg kluczowych zagadnień, w tym przestrzenną geometrię wszechświata, inflację kosmiczną, cykliczne teorie kosmosu oraz paradoks utraty informacji w czarnych dziurach. Mimo niezwykłych osiągnięć fizyki, Hawking i Penrose podkreślają, że naukowcy wciąż mają sporo do zrobienia w poszukiwaniu kwantowej teorii grawitacji.
Ta niewielka objętościowo książka zawiera przystępne wyjaśnienie dwóch podejść do wielu największych nierozwiązanych problemów grawitacji i kosmologii.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Zysk i S-ka Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 13x20cm Ilość stron: 194 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381164559

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie