Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

Najnowsze przepisy o chowaniu zmarłych i stwierdzaniu przyczyny zgonu 1934 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

USTAWA z dnia 17 marca 1932 r. o chowaniu zmarłych i stwierdzaniu przyczyny zgonu.

Na mocy art. 44 Konstytucji ogłaszam ustawę następującej treści:

Art.  1.

1) Ciała osób zmarłych, z wyjątkiem zmarłych na choroby zakaźne, nie mogą być chowane przed upływem 24 godzin od chwili zgonu.

2) Najpóźniej po upływie 72 godzin od chwili zgonu zwłoki powinny być usunięte z mieszkania celem pochowania lub w razie odroczenia terminu pochowania celem złożenia w domu przedpogrzebowych lub kostnicy do czasu pochowania.

3) Zwłoki osób, zmarłych na choroby zakaźne, których wykaz ustala Minister Spraw Wewnętrznych, powinny być natychmiast po stwierdzeniu zgonu usunięte z mieszkania i pochowane w ciągu 24 godzin od chwili zgonu na najbliższym cmentarzu.

4) Wyjątki od terminów, w pkt. 2) i 3) oznaczonych, mogą być czynione jedynie po utrwaleniu zwłok za zezwoleniem powiatowej władzy administracji ogólnej.

5) Od chwili zgonu, aż do pochowania zwłoki powinny być przechowywane w taki sposób, aby nie mogły wywierać szkodliwego wpływu na otoczenie.

Rok wydania: 1934 Wydawnictwo: nakład własny Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 14x20cm Ilość stron: 46 Waga: 0.15 kg TIN: T02176590

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: pożółkła, zabrudzona, naderwana na krawędziach, wyblakła, ze śladami zgięć, wytarta, z zapiskami, odklejona od bloku
Brzegi stron: zakurzone, pożółkłe
Druk: czytelny, z podreśleniami ołówkiem
Blok: pęknięty
Kartki: pożółkłe, poplamione
Rogi: zagięte
Inne: adnotacje i pieczątki biblioteczne

Opinie