Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Filozofia - opracowania ogólne

  • -10%

Nadchodzi osobliwość kiedy człowiek przekroczy...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Światowy bestseller guru futurologii. Ray Kurzweil snuje porywającą opowieść o przyszłości człowieka i stawia tezę, że przeznaczeniem naszej cywilizacji jest fuzja człowieka z maszyną. To przeznaczenie nazywa Osobliwością (ang. Singularity). Osobliwość ma nadejść do 2045 roku!
Z najdrobniejszymi szczegółami, analizując setki wzorców, autor opisuje, jak z biegiem lat z ludzi analogowych przekształcimy się w Człowieka 2.0 (W naszym krwiobiegu krążyć będą miliardy nanobotów. Będą niszczyć patogeny, poprawiać błędy DNA, eliminować toksyny i wykonywać wiele innych zadań, by poprawić nasze fizyczne samopoczucie. W rezultacie będziemy w stanie żyć bez końca, nie starzejąc się) i Człowieka 3.0 (Stajemy się cyborgami). Książka Kurzweila to literacki hołd złożony magii technologii.
Ponieważ od ostatniego wydania książki (2006 rok) minęło już kilka lat, czas miał szansę zweryfikować niektóre ze śmiałych tez Kurzweila. Jego ogólne przesłanie pozostaje jednak wciąż aktualne, a lektura książki jest fascynującą przygodą.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Kurhaus Publishing Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 15x23cm Ilość stron: 496 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365301314

41,76 zł 46,40 zł
+ -

Opinie