Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

  • -22%

Nabożeństwo do Świętego Jana Ignacego / Zbiorek modlitw dla Członków Apostolstwa Serca Jezusowego / Felicitation sabbatine a Marie Immaculee 1873 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Antyk 3w1 :

Nabożeństwo do Świętego Jana Ignacego 1886r., - 119 str. 

Zbiorek modlitw dla Członków Apostolstwa Serca Jezusowego 1976r. - 96 str.

Felicitation sabbatine a Marie Immaculee 1873r. - 52 str.

 

Antyk ((łac.) antiquus) – potoczne określenie zabytkowego przedmiotu sztuki dawnej, mającego wartość zabytkową, historyczną, estetyczną lub materialną. Najczęściej antykami określa się meble, ale również mogą być to lampy, zegary, obrazy (ikony), książki i manuskrypty, porcelana i sztućce oraz inne przedmioty użytkowe. Sklep handlujący antykami to antykwariat.

Minimalny wiek pozwalający na określenie przedmiotu antykiem, podobnie jak w przypadku zabytków, zależy od rodzaju przedmiotu oraz prawodawstwa w danym kraju, gdyż wiąże się z pewnymi ograniczeniami w handlu międzynarodowym. W Stanach Zjednoczonych w przypadku wielu produktów, np. mebli, najczęściej jest to okres 100 lat, ale np. samochodów już 75 lat i mniej[1].

Rok wydania: około 1873 Wydawnictwo: W Drukarni Czasu Fr. Kluczyckiego i Spółki Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 10x15cm Waga: 0.2 kg TIN: T02172082

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: zabrudzona, porysowana, wyblakła, wytarta, introligatorska
Brzegi stron: zabrudzone, zakurzone
Druk: czytelny
Blok: pęknięty
Kartki: poplamione, pożółkłe, pofalowane, naderwane
Grzbiet: zabrudzony
Rogi: zagięte, uszkodzone
Inne: zapiski, adnotacje i pieczątki biblioteczne
133,64 zł 172,00 zł

Opinie