Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Podróżniczy

  • -5%

Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Co tak naprawdę gwarantuje nam bezpieczeństwo na pokładzie?
Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków lotniczych znanych z pierwszych stron gazet?
Ile zachodu kosztuje ludzkość stworzenie statystycznie najbezpieczniejszej formy transportu, jaką jest lot samolotem?
Christine Negroni przybliża świat lotnictwa i wyjaśnia zagadki związane z lataniem i wypadkami lotniczymi. Ze szczegółami opisuje najsłynniejsze katastrofy z przeszłości, ale też incydenty, w których w ostatniej chwili udało się uratować setki ludzkich istnień. Te historie uświadamiają, jak niewiele trzeba, by narazić życie wszystkich osób na pokładzie.
Autorka opowiada o wpływie warunków panujących w kokpicie i przedziale pasażerskim na reakcje pilotów i innych osób na pokładzie. Często nie dostrzegamy, jak bardzo czynnik ludzki wpływa na katastrofy, a także jak wielu tragedii udało się uniknąć dzięki przytomności pilotów i pracowników kontroli lotów.
Większość wypadków lotniczych to zdaniem autorki odmiany ograniczonej liczby scenariuszy: problemów z komunikacją, przesadnego zaufanie do technologii lub niezrozumienia jej, błędów w projektowaniu samolotów i silników, a także błędów popełnianych przez załogi, operatorów i mechaników.
Christine Negroni dziennikarka specjalizująca się w tematyce lotniczej i podróży. Jej artykuły pojawiały się w The New York Times, Huffington Post oraz Fortune. Pracując dla ABC News spędziła pięć tygodni w Malezji, próbując odkryć, co stało się z zaginionym samolotem MH-370. Autorka dwóch książek o tematyce lotniczej.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Muza Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 320 Waga: 0.5 kg EAN: 9788328718401

42,66 zł 44,90 zł
+ -

Opinie