Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Finansiści, ekonomiści i biznesmeni

  • -17%

Myślenie systemowe. Wprowadzenie

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

W złożonej rzeczywistości myślenie systemowe jest kluczowym narzędziem pozwalającym odnieść się do licznych wyzwań: gospodarczych, ekologicznych, politycznych czy społecznych. Tylko w ten sposób w codziennych wiadomościach można dostrzec przejawy trendów, a w trendach - przejawy struktury. Zrozumienie tych procesów pozwala nie tylko na łatwiejszą egzystencję w świecie złożonych systemów, ale także na podejmowanie racjonalnych decyzji biznesowych czy politycznych. Bez myślenia systemowego nie można wprowadzać trwałych zmian w systemie na jego różnych poziomach.
Oto prosta książka o złożonym świecie, napisana dla każdego, kto chce zainspirować się do rozwiązywania problemów w skali zarówno osobistej, jak i globalnej. Zawartą tu wiedzę gromadzono przez wiele lat modelowania systemów, aby w interesujący sposób przenieść myślenie systemowe z królestwa komputerów i matematyki do świata materialnego i pokazać, jak rozwinąć umiejętności takiego myślenia właściwe dla charyzmatycznych liderów i wizjonerów. Podczas lektury łatwo dojść do przekonania, że największe światowe problemy - wojna, głód, ubóstwo i degradacja środowiska - są awariami systemu. Aby sobie z nimi poradzić, nie można wpadać w pułapkę zbyt wąskiego myślenia. Świat stanie się lepszy, jeśli ludzie rozwiną podstawowe umiejętności rozumienia złożonych systemów i radzenia sobie z nimi - i temu właśnie służy ta publikacja.
W tej książce między innymi:
co to jest system i czym się charakteryzuje
jak działają systemy i dlaczego są tak sprawne
myślenie systemowe a procesy w biznesie, polityce i światowej ekonomii
ingerencja w system: kiedy, w jaki sposób i z jakimi konsekwencjami
jak żyć w świecie powiązanych systemów
Nie mów o systemie, tylko zrozum, jak działa!

Rok wydania: 2020 Wydawnictwo: Helion Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 16x23cm Ilość stron: 216 Waga: 0.5 kg EAN: 9788328367258

37,27 zł 44,90 zł
+ -

Opinie