Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Świat roślin i zwierząt

  • -10%

Motyle dzienne Polski TW

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Jest to uzupełnione i zaktualizowane drugie wydanie książki Motyle dzienne Polski. Uwzględnia ona zmiany, które zaszły w nazewnictwie, interpretację statusu niektórych gatunków, nowe znaleziska oraz rozmaite inne drobne poprawki.
Motyle dzienne należą do najlepiej poznanych owadów. W książce Motyle dzienne Polski znajdują się ilustracje oraz najbardziej aktualne opisy wszystkich krajowych gatunków motyli dziennych. W opisach uwzględnione zostały zmiany, jakie w ostatnim czasie zaszły w nazewnictwie, systematyce a także rozmieszczeniu poszczególnych gatunków. Do identyfikacji motyli szczególnie przydatne są fotografie zamieszczone na barwnych tablicach. Dodatkowo w części opisowej zamieszczono uzupełniający opis wyglądu, a w kilku przypadkach rysunki, niezbędne przy oznaczaniu gatunków podobnych, trudnych do odróżnienia. Znajdują się tu również opisy stadiów rozwojowych, bionomii, środowisk występowania, rozsiedlenia oraz informacje o statusie ochronnym każdego gatunku. Zamieszczone mapki ukazują, gdzie w Polsce możemy spotkać określonego motyla i w wielu przypadkach, jak zmienił się w ostatnim czasie zasięg występowania.

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: Koliber Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 21x28cm Ilość stron: 274 Waga: 0.5 kg EAN: 9788393050093

52,74 zł 58,60 zł
+ -

Opinie