Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Gry karciane i hazardowe

  • -5%

Mój własny świat

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Wyrusz w fascynującą podróż morska wraz z Robinem Knoxem-Johnstonem. "Mój własny świat" to wyjątkowo ciekawy zapis z wyprawy człowieka, który jako pierwszy samotnie opłynął świat bez zawijania do portu.
Robin Knox-Johnston od najmłodszych lat interesował się żeglugą i morskimi opowieściami. Uparcie dążył do spełnienia swoich marzeń i szybko został oficerem brytyjskiej marynarki handlowej. Osiągnął swój cel i był pewien, że to już szczyt jego możliwości. Był zadowolony z życia i chętnie wykonywał swoje obowiązki.
Nie przypuszczał, że niebawem wszystko się zmieni. W 1968 roku, kiedy miał zaledwie 29 lat postanowił wziąć udział w okołoziemskim wyścigu. Wśród dziewięciu uczestników znalazła się niepozorna "Shuaili" z Robinem na pokładzie. Po blisko 11 miesiącach morderczych zmagań z pogodą i własnymi słabościami, przybyli do wyznaczonej mety. Oficer brytyjskiej marynarki handlowej wygrał wyścig. Zdobył wielką sławę oraz został nagrodzony Orderem Komandora Imperium Brytyjskiego.
"Mój własny świat" to opis niezwykłej podróży, głębokich przemyśleń i obserwacji. Jest to również pozycja obowiązkowa dla wszystkich pasjonatów żeglarstwa, chociaż osoby nie związane z tematem również wciągną się w wir opowieści.
Robin Knox-Johnston jest również autorem poradników oraz opowieści dotyczących podróży morskich. Można w nich znaleźć cenne wskazówki i ciekawe historie. "O dobrej praktyce morskiej i dalekich rejsach" jest zbiorem najcenniejszych porad dla żeglarzy. Z kolei książka pod tytułem "O żeglowaniu" to wybór kontrowersyjnych felietonów, przemyśleń i przeżyć Robina Knoxa-Johnstona, które zebrał podczas długich lat podróży.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Nautica Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 320 Waga: 0.5 kg EAN: 9788395868290

47,40 zł 49,90 zł
+ -

Opinie