Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

Mój obraz świata 1935r

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Każdy z nas nosi w sobie własny obraz świata. Budowany misternie przez wiele lat staje się fundamentem naszej wiary w sprawczą siłę nauki i życiowego doświadczenia.
Albert Einstein, który dokonał rewolucyjnego przewrotu w fizyce, od lat młodzieńczych budował swoją wizję świata scalając ją z własnych wielowątkowych zainteresowań.
Jego wrażliwość na sztukę i literaturę nigdy nie kolidowała z jego pracami badawczymi dotyczącymi teorii względności, grawitacji ziemskiej, czasu, przestrzeni jak i kosmosu. Wręcz przeciwnie, wzbogadzały je o humanistyczny aspekt nauki.
Jego artykuły, które znalazły się w książce ,,Mój obraz świata'' publikowane w latach 1925-1928 w prasie światowej, które teraz Rękodzielnia ,,Arhat'' pragnie udostępnić czytelnikom stanowią dowód na to, iż nauki humanistyczne na równi ze ścisłymi wpłyneły na kierunek i rozwój współczesnej fizyki.  
 

Rok wydania: 1935 Wydawnictwo: M. Fruchtman Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 14x19cm Ilość stron: 283 Waga: 0.35 kg TIN: T02633757

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: pożółkła, zabrudzona, wytarta, naderwana na krawędziach
Grzbiet: naderwany, zabrudzony
Rogi: zagięte, rozdwojone
Brzegi stron: zakurzone, pożółkłe, zabrudzone
Kartki: pożółkłe, poplamione
Druk: czytelny
Blok: spójny

Opinie