Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Podróżniczy

  • -5%

Mistrz

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

,,MISTRZ" PRZYWRACA PAMIĘĆ O LEGENDARNYM POLSKIM BOKSERZE, MISTRZU WSZECH WAG AUSCHWITZ.


Nikt przed nim tego nie zrobił. Żaden z wycieńczonych szeregowych więźniów nie odważył się walczyć z silniejszymi, dobrze odżywionymi obozowymi kapo. ,,Teddy" pamiętał jednak, czego przed wojną nauczył go Papa Stamm: trzeba walczyć do końca. Zwycięstwa ,,Teddy'ego" na obozowych ringach to nie była tylko wygrana walka bokserska, to był pokaz niezłomności i nadzieja dla tysięcy więźniów, którzy patrzyli ,,jak Polak bije Niemca" i widzieli w tym zapowiedź zwycięstwa i końca wojny.

Ta książka to dokument pamięci. ,,Teddy" sam opowiada, co przeżył i widział. Jego historie trzymają w napięciu, nieraz budzą przerażenie, czasem głębokie wzruszenie szlachetną postawą współwięźniów albo zaciekawienie uczuciem rodzącym się w obozowym piekle. Relacje o niezwyciężonym ,,Teddym" pojawiają się we wspomnieniach byłych więźniów Auschwitz, ale on sam dotąd żył w cieniu swoich niewiarygodnych zwycięstw. Niezwykle skromny, pogodny człowiek - heros w skórze antybohatera - przez lata snuł swoje opowieści tylko w gronie rodziny i przyjaciół. Odnalezienie zielonego brulionu z zapiskami pozwoliło nareszcie oddać głos mistrzowi


Od 27 sierpnia 2021 r. w kinach będzie można już oglądać film ,,Mistrz" w reżyserii Macieja Barczewskiego inspirowany historią Tadeusza Pietrzykowskiego. W rolach głównych: Piotr Głowacki, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Piotr Witkowski, Rafał Zawierucha, Marcin Czarnik i Jan Szydłowski.

Link do zwiastuna: https://www.youtube.com/watch?v=GCEQ969vzFw

,,Walczył i dawał nadzieję. Jego dzieje to gotowy materiał na film." Maciej Barczewski, reżyser filmu ,,Mistrz"

,,Historia Tadeusza Pietrzykowskiego udowadnia, że człowiek dzięki silnej woli przetrwania i pasji może podjąć walkę nawet z największym złem, jednak żeby zwyciężyć, musi zacząć czynić dobro."

Piotr Głowacki, odtwórca roli ,,Teddy'ego" w filmie ,,Mistrz"


Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 304 Waga: 0.5 kg EAN: 9788380919990

37,99 zł 39,99 zł
+ -

Opinie