Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

  • -5%

Miesięcznik Znak 780 05/2020 Ostatni tacy papieże

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Franciszek modlący się przed pustym placem św. Piotra to jedna z symbolicznych scen z okresu epidemii. Można było poczuć wzruszenie, widząc samotnego papieża, bez towarzyszących mu zwykle tłumów. Wrażenie, jakie wywołała ta scena, pokazuje, że postać biskupa Rzymu wciąż jest ważna zarówno dla wierzących, jak i niewierzących.

Jednocześnie wielu z nas coraz bardziej nie może pogodzić się z tym, że Kościół hierarchiczny jest instytucją władzy absolutnej, w której głos świeckich (w tym kobiet) ma niewielkie znaczenie. Że dość bezmyślnie czcimy Jana Pawła II, stawiając mu niezliczone pomniki. Że wciąż zdarza się, iż odwołanie do papieskich słów zamyka dyskusję.

Chcemy się zatem zastanowić, czy wobec postępującej w Polsce sekularyzacji Jan Paweł II i jego następcy to ,,ostatni tacy papieże", tak dominujący nad Kościołem i życiem publicznym w naszym kraju. Jak kolejni papieże są wykorzystywani w polskiej wojnie kulturowej? Co budzi dziś wątpliwości w dorobku Jana Pawła II? Kiedy Kościół dopuści do władzy kobiety?

Rok wydania: 2020 Wydawnictwo: ZNAK Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 15x21cm Waga: 0.5 kg EAN: 5902490410039

21,84 zł 22,99 zł
+ -

Opinie