Powrót

Przedszkole

Memo i przedszkolaki. Pakiet PWN

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

"Memo i przedszkolaki" to wszechstronny program do nauki języka angielskiego w przedszkolu i w domu.
W PRZEDSZKOLU
Pierwszy i jedyny na rynku kurs języka angielskiego z filmami animowanymi, w którym "wirtualna" nauczycielka prowadzi zajęcia językowe dla najmłodszych i podpowiada nauczycielce w grupie, jak organizować proces dydaktyczny (poprzez pojawiające się na ekranie krótkie polecenia i zadania dotyczące prowadzenia zajęć).
Na płytach DVD:
70 minilekcji z języka angielskiego prowadzonych przez "wirtualną" nauczycielkę
Zanimowane scenki sytuacyjne, piosenki lub wierszyki, w których bohater kursu smok Memo towarzyszy dzieciom i wspiera je w procesie nauki języka obcego
Instrukcje dla nauczyciela wychowania przedszkolnego (pojawiające się w filmie w formie krótkich notatek) dotyczące przede wszystkim organizacji procesu dydaktycznego, np. pauzuj DVD, rozdaj dzieciom kartę pracy ze str. 4, powtarzajcie rymowankę, klaszcząc rytmicznie w dłonie.
Gotowe minilekcje w postaci filmów na DVD stanowią niezastąpioną pomoc dla nauczyciela wychowania przedszkolnego, gdyż w znacznym stopniu pomagają mu w prowadzeniu zajęć.
W DOMU
Materiał może być również wykorzystywany w domu, gdzie rodzic, dziadek lub opiekun "czuwa" nad przebiegiem zajęć prowadzonych przez "wirtualną" nauczycielkę. W specjalnie przygotowanym poradniku wszyscy zainteresowani znajdą wskazówki i sugestie, jak pracować z dzieckiem w domu, wykorzystując materiały z dołączonych płyt DVD.
Filmy na płytach DVD pomyślane są w taki sposób, że rodzic, dziadek lub opiekun - nie znający języka angielskiego lub znający go na poziomie podstawowym - może ułatwić dziecku naukę języka obcego w warunkach domowych.
Szczegółowe wskazówki, jak pracować z kursem w domu, są dokładnie rozpisane w tabeli, m.in.:
tematyka poszczególnych odcinków
słowa i wyrażenia wprowadzone w poszczególnych odcinkach
sugestie pracy z płytami DVD i słowniczkiem obrazkowym w domu (również dla rodziców lub opiekunów, którzy nie znają języka angielskiego)
dodatkowe sugestie zadań do wykonania z dzieckiem w domu (dla rodziców lub opiekunów znających język angielski)
Do poradnika dołączony jest także słowniczek obrazkowy - 9 plansz tematycznych ze słownictwem z kursu "Memo i przedszkolaki". Zadaniem dziecka jest pokolorowanie tych obiektów w słowniczku, których nazwy poznało w trakcie pracy nad danym odcinkiem z płyty DVD. Słowniczek można wykorzystać w celu powtarzania słownictwa, zlecając dziecku cyklicznie wskazywanie wszystkich pokolorowanych obiektów na planszach i podawanie ich angielskich nazw.
Karty pracy "Memo i przedszkolaki" przeznaczone są dla przedszkolaków (4 i 5-latków), którzy nigdy wcześniej nie uczyli się języka angielskiego. W szczególności adresujemy je do tych dzieci, które zgodnie z zapisami ustawy z 30.05.2014 r. w roku szkolnym 2015/2016, rozpoczną obowiązkową naukę języka angielskiego w przedszkolach.
Przedszkolakom towarzyszy sympatyczny smok Memo, który wraz z grupą przyjaciół, przy pomocy piosenek, wierszyków, gier i zabaw, stara się uczynić proces przyswajania języka obcego atrakcyjnym, ciekawym i wciągającym.
W publikacji znajduje się:
35 perforowanych, kolorowych kart pracy z komentarzem dla nauczyciela na odwrocie
6 plansz do gry memory
3 plansze z naklejkami
dyplom uznania dla dziecka.

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 13x18cm Ilość stron: 164 Waga: 0.5 kg EAN: 9788326226687

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie