Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

Manhattan transfer, 1931r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

The Manhattan Transfer – amerykańska wokalna grupa jazzowa, założona i prowadzona przez Tima Hausera, kilkakrotnie uhonorowana nagrodą Grammy.

Nazwę grupy zaczerpnięto od słynnej powieści Johna Dos Passosa.

Grupa w pierwotnym składzie została założona w 1969 w Nowym Jorku i działała do 1971. Rok później do Hausera dołączyli: Janis Siegel, Laurel Massé i Alan Paul; kwartet wznowił wówczas działalność pod starą nazwą. Zaczął zdobywać wielką popularność w klubach i hotelach, specjalizując się w pastiszach dawnych szlagierów przetworzonych na idealnie zharmonizowany czterogłos. Wielkim przebojem, także w Europie, okazała się piosenka Chanson d'amour (1977). Po odejściu w 1978 Laurel Massé, którą zastąpiła aktorka i piosenkarka Cheryl Bentyne (z nią w składzie grupa działa do dziś), The Manhattan Transfer przeszedł stylistyczną przemianę. Jej rezultatem był album Extensions (1979), na którym znalazła się brawurowa reinterpretacja utworu Birdland Weather Report oraz utrzymany w dyskotekowym stylu Twilight Zone.

W 1981 zespół jako pierwszy w historii zdobył nagrody Grammy, zarówno w kategoriach dotyczących jazzu, jak i popu. Artystycznym triumfem stał się też album Vocalese (1985), na którym pojawił się m.in. Bobby McFerrin.

The Manhattan Transfer jest fenomenem trwałego sukcesu; członkowie grupy, wszyscy wybitni wokaliści, obok działalności zespołowej rozwijają także udane kariery solowe. W 1988 grupa została wpisana do Panteonu Sław Zespołów Wokalnych (Vocal Group Hall of Fame), w 2005 koncertowała w Polsce.

1 lipca 2011 grupa wystąpiła na koncercie „Tu Warszawa”, z okazji rozpoczęcia polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Rok wydania: 1931 Wydawnictwo: Rój Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 17x21cm Ilość stron: 493 Waga: 0.5 kg TIN: T01188635

Uwagi: Oprawa wytarta, zabrudzona, pożółkła, Grzbiet książki mocno uszkodzony, Oprawa naderwana w kilku miejscach, Brzegi oprawy postrzępione, Tylnia oprawa popisana długopisem, Blok książki pęknięty, Druk czytelny, Strony pożółkłe, zabrudzone, Oprawa osobno, Kilka stron mocno zamoczonych, Brzegi stron postrzępione. 

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie