Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

  • -15%

Manhattan transfer, 1931r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

The Manhattan Transfer – amerykańska wokalna grupa jazzowa, założona i prowadzona przez Tima Hausera, kilkakrotnie uhonorowana nagrodą Grammy.

Nazwę grupy zaczerpnięto od słynnej powieści Johna Dos Passosa.

Grupa w pierwotnym składzie została założona w 1969 w Nowym Jorku i działała do 1971. Rok później do Hausera dołączyli: Janis Siegel, Laurel Massé i Alan Paul; kwartet wznowił wówczas działalność pod starą nazwą. Zaczął zdobywać wielką popularność w klubach i hotelach, specjalizując się w pastiszach dawnych szlagierów przetworzonych na idealnie zharmonizowany czterogłos. Wielkim przebojem, także w Europie, okazała się piosenka Chanson d'amour (1977). Po odejściu w 1978 Laurel Massé, którą zastąpiła aktorka i piosenkarka Cheryl Bentyne (z nią w składzie grupa działa do dziś), The Manhattan Transfer przeszedł stylistyczną przemianę. Jej rezultatem był album Extensions (1979), na którym znalazła się brawurowa reinterpretacja utworu Birdland Weather Report oraz utrzymany w dyskotekowym stylu Twilight Zone.

W 1981 zespół jako pierwszy w historii zdobył nagrody Grammy, zarówno w kategoriach dotyczących jazzu, jak i popu. Artystycznym triumfem stał się też album Vocalese (1985), na którym pojawił się m.in. Bobby McFerrin.

The Manhattan Transfer jest fenomenem trwałego sukcesu; członkowie grupy, wszyscy wybitni wokaliści, obok działalności zespołowej rozwijają także udane kariery solowe. W 1988 grupa została wpisana do Panteonu Sław Zespołów Wokalnych (Vocal Group Hall of Fame), w 2005 koncertowała w Polsce.

1 lipca 2011 grupa wystąpiła na koncercie „Tu Warszawa”, z okazji rozpoczęcia polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Rok wydania: 1931 Wydawnictwo: Rój Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 12x19cm Ilość stron: 493 Waga: 0.5 kg TIN: T01188635

Uwagi: Oprawa wytarta, zabrudzona, pożółkła, Grzbiet książki mocno uszkodzony, Oprawa naderwana w kilku miejscach, Brzegi oprawy postrzępione, Tylnia oprawa popisana długopisem, Blok książki pęknięty, Druk czytelny, Strony pożółkłe, zabrudzone, Oprawa osobno, Kilka stron mocno zamoczonych, Brzegi stron postrzępione. 

30,60 zł 36,00 zł

Opinie