Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Podróżniczy

Mama kazała mi chorować w.2017

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Prawdziwa historia tragicznego dzieciństwa
Zawsze byłam chora. Chuda jak tyczka i delikatna jak suflet; łatwo dostawałam siniaków i szybko słabłam. W szkole dzieciaki pytały wprost, czy mam anoreksję. Nie miałam; byłam chora.
Następny lekarz, następny gabinet, następny opuszczony dzień w szkole. Tak wyglądało dzieciństwo Julie Gregory. Była wyjątkowo chorowita. Matka z niezwykłą energią usiłowała ustalić przyczynę: prowadziła córkę od lekarza do lekarza, domagała się kolejnych badań nawet operację na otwartym sercu! Ale specjaliści nie potrafili określić, co dolega Julie. Dziewczynka czuła się coraz gorzej przez 16 lat, dopóki nie trafiła do rodziny zastępczej, a matka przed sąd. Ale dopiero 24-letnia Julie dowiedziała się, że jej matka chorowała na zastępczy zespół Mnchhausena.
Zastępczy zespół Mnchhausena to jedna z najbardziej złożonych, przerażających i okrutnych form znęcania się rodziców nad dziećmi. I najbardziej trudna do wykrycia. Polega na celowym wywoływaniu dolegliwości fizycznych i emocjonalnych u bliskiej, zależnej osoby przez jej opiekuna, najczęściej matkę.
Autobiografia JULIE GREGORY Mama kazała mi chorować to pierwsza relacja ofiary maltretowania przez matkę z zastępczym zespołem Mnchhausena i bezprecedensowy opis cierpień dziecka przez lata wpędzanego w chorobę. Wybrana książką roku przez The Sunday Times, stała się światowym bestsellerem sprzedanym w milionie egzemplarzy w 21 krajach.
Julie Gregory przeżyła, wyzwoliła od szaleństwa matki. Dziś jest uznanym ekspertem w dziedzinie zastępczego zespołu Mnchhausena. Bierze udział w międzynarodowych konferencjach, występuje w radiu i telewizji, prowadzi wykłady dla palcówek medycznych i instytucji prawnych i doradza stowarzyszeniom zajmującym się ochroną dziecka.

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: Amber Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 296 Waga: 0.5 kg EAN: 9788324164714

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie