Jadwiga Maria Migowa pseud. Kamil Norden (ur. 19 maja 1891 w Będzinie, zm. w maju 1942 w Ravensbrück) – polska dziennikarka i pisarka, feministka.
Urodziła się w 1891 r. w Będzinie jako Jadwiga Maria Gancwohl - córka Anny Kempińskiej i Józefa Gancwohla, należącego do żydowskiej inteligencji. Ukończyła gimnazjum w Krakowie, a następnie studiowała na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 1912 r. była członkiem "Strzelca", brała udział w tworzeniu Legionów Józefa Piłsudskiego.
Jako pisarka zadebiutowała w 1920 r. na łamach krakowskich czasopism. Jej twórczość ukazywała się w „Gońcu Krakowskim”, „Ilustrowanym Kurierze Codziennym” i „Nowościach Ilustrowanych”. W 1928 r. przeniosła się z Krakowa do Warszawy, gdzie pracowała jako dziennikarka w „Kurierze Porannym”, „Kurierze Czerwonym”, „Kinie” i „Świecie”. Była również korespondentką krakowskiego „Światowida”. Od 1930 r. była kierownikiem literackim teatru „Rajski ptak”.
Jest autorką (pod pseud. Kamil Norden) scenariusza do melodramatu "Moi rodzice rozwodzą się", nakręconego w 1938 r.
Opublikowała powieści, m.in. Człowiek z mostu, Małżeństwo gwiazdy.
W 1912 r. wstąpiła do organizacji "Strzelec", która była później podstawą struktur Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego. Brała udział w ich tworzeniu. Kobiety w "Strzelcu" zajmowały się wywiadem, kurierką, szyfrowaniem informacji, rozpoznawaniem terenu, ćwiczeniami wojskowymi.
Po wybuchu II wojny światowej prowadziła jadłodajnię. W maju 1942 r. została aresztowana przez Gestapo i wywieziona do obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück, gdzie zginęła.
Wszystkie jej utwory objęte były w 1951 roku zapisem cenzury w Polsce, podlegały natychmiastowemu wycofaniu z bibliotek.