Powrót

Łamigłówki, zagadki i gry

Mały żółty i mały niebieski TW

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

"Mały żółty i mały niebieski" to najsłynniejsza oraz najczęściej nagradzana książka Leo Lionniego, uznana m.in. przez "New York Timesa" oraz American Institute of Graphic Arts za najlepszą ilustrowaną książkę dla dzieci (Best Illustrated Children's Book). Stała się też inspiracją dla Herve Tulleta, autora bestsellera "Naciśnij mnie".

Książka Leo Lionniego (1910-1999) zaskakuje prostotą formy i głębią treści. To nie tylko historia o przyjaźni wśród dzieci i potrzebie wspólnej zabawy, ale też mądra opowieść o tolerancji oraz akceptacji odmienności.

Lionni zachęca dzieci do myślenia abstrakcyjnego, pobudza wyobraźnię czytelników do kreatywności. Zmusza do zastanowienia nad poważnymi sprawami w życiu małego człowieka: posłuszeństwem i nieposłuszeństwem wobec rodziców, przynależnością do grupy i rodziny, konsekwencjami własnych wyborów.

Prosta w formie, a niezwykle bogata w treści książka Leo Lionniego doczekała się kilkunastu wydań i wielu tłumaczeń na całym świecie.

   
"Lionni jest artystą, który zachował w sobie zdolność myślenia przede wszystkim obrazami,dzięki czemu potrafił tworzyć prawdziwie szczere książki dla dzieci".

Bruno Bettelheim

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: Babaryba Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Ilość stron: 44 Waga: 0.5 kg EAN: 9788362965250

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie