Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Fizyka, astronomia

Fizyka dla IV klasy gimnazjalnej, 1947 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Fizyka – nauka przyrodnicza zajmująca się badaniem właściwości i przemian materii i energii oraz oddziaływań między nimi. Do opisu zjawisk fizycznych fizycy używają wielkości fizycznych, wyrażonych za pomocą pojęć matematycznych, takich jak liczba, wektor, tensor. Tworząc hipotezy i teorie fizyki, budują relacje pomiędzy wielkościami fizycznymi. Z fizyką ściśle wiążą się inne nauki przyrodnicze, szczególnie chemia. Chemicy przyjmują teorie fizyki dotyczące cząsteczek i związków chemicznych (mechanika kwantowa, termodynamika) i za ich pomocą tworzą teorie w ich własnych dziedzinach badań. Fizyka zajmuje szczególne miejsce w naukach przyrodniczych, ponieważ wyjaśnia podstawowe zależności obowiązujące w przyrodzie.

Rok wydania: 1947 Wydawnictwo: Książnica - Atlas Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 15x21cm Waga: 0.3 kg TIN: T00457740

Uwagi: Brzegi stron lekko zakurzone i pożółkłe. Oprawa zabrudzona i wytarta na krawędziach. Druk zachowany w dobrym stanie. Blok książki spójny. Strony pożółkłe i poplamione.

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie