Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Aktorzy i artyści

Maksymilian II Zagadkowy cesarz

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Drugi cesarz Maksymilian nie osiągnął u potomności popularności pierwszego, o którym przynajmniej wie się, że był "ostatnim rycerzem", a podczas polowania o mały włos nie spadł ze ściany Martinswand. Jednak wśród swoich współczesnych drugi Maksymilian był przynajmniej równie popularny, a i w piśmiennictwie historycznym cieszy się dość dużym powodzeniem. "Natura Sfinksa" tego Habsburga, problem jego charakteru, który już współczesnym dawał do myślenia, żywo prowokowały do zajęcia się nim - tym zagadkowym cesarzem.
Czy był katolikiem? Czy był protestantem? Czy jego skłanianie się ku ewangelicyzmowi wynikało tylko z "politycznego wyrachowania", czy po swoim wymuszonym przyznaniu się do Kościoła katolickiego "udawał", a może po tym swoim "nawróceniu" także wewnętrznie stał się kimś innym? Czy zajęta przez niego pozycja na środku odpowiadała także jego przekonaniom religijnym? Wszystkie te pytania zadawano i różnie na nie odpowiadano. Naturalnie ilekroć padała jakaś odpowiedź zmieniał się też historyczny obraz jego osobowości.

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: Napoleon V Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Ilość stron: 302 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365746962

Opinie