Powrót

Klasyka bajek i wierszy

Mądrość Nasreddina Hodży

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Mądrość Nasreddina Hodży to obszerny zbiór zabawnych opowieści o legendarnym Nasreddinie, który sprawi radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W zdominowanym przez logikę, odartym z tajemnicy świecie, paradoks otwiera jedną z nielicznych furtek prowadzących od tego, co powszednie, ku temu, co niezwykłe. Dzieci są z reguły otwarte na to, co nieoczywiste, czy czasem wręcz sprzeczne. Dorosłym pomogą komentarze, objaśnienia i pytania, którymi autor uzupełnił każdą z opowieści. Po raz pierwszy na polskim rynku wydawniczym historyjki o przekornym Hodży przedstawione są razem z obszernym wstępem oraz kluczem, który pomoże Czytelnikowi zrozumieć zawartą w nich naukę.
Pewnego wieczoru Nasreddin szukał czegoś na dworze.
Kręcił się pochylony pod uliczną latarnią stojącą przed jego domem.
Czego szukasz, Mułło spytał go przechodzący sąsiad.
Klucza usłyszał w odpowiedzi.
A gdzie go zgubiłeś? dopytywał znajomy.
W domu odparł Hodża.
Więc dlaczego szukasz go poza domem? zdziwił się sąsiad.
Ponieważ tutaj jest więcej światła! odrzekł Nasreddin.
Kto wie, może podążając śladami Nasreddina odnajdziemy siebie albo coś jeszcze... czego wcale nie zgubiliśmy?
O Autorze_x005F_x000D_ _x005F_x000D_ Andrzej Saramowicz przyjaźni się z Nasreddinem od dawna. Ponad 20 lat wykorzystuje te opowieści nauczając praktyk sufickich (i języka angielskiego). Na prośbę swojego nauczyciela Szajcha Hazrata Azada Rasoola z Indii założył w Polsce Szkołę Nauk Sufich. Jest również współprzewodniczącym Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów, inicjatorem i prezesem Polskiej Fundacji Sufich im. Dżalaloddina Rumiego, tłumaczem, autorem licznych artykułów dotyczących duchowości islamu oraz uczestnikiem wielu programów radiowych i telewizyjnych. Mieszka w Warszawie z żoną i trójką dzieci.

Rok wydania: 2020 Wydawnictwo: Imprint Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 256 Waga: 0.5 kg EAN: 9788364299230

Opinie