Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Filozofia - opracowania ogólne

Lost: Zagubieni i filozofia. Mroczna strona wyspy

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Witaj we wspaniałym świecie, w którym nikt nie wie, co się, u diabła, właściwie dzieje! Zagubieni w czasie i przestrzeni
A jeśli ci powiem, że gdzieś na tej wyspie jest ogromne pudełko i cokolwiek sobie wyobrazisz, cokolwiek zechcesz, żeby się w nim znalazło, kiedy je otworzysz, znajdziesz w nim właśnie to. Co ty na to?
Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zgubić, choć na szczęście niewielu było rozbitkami wyrzuconymi przez morze na brzeg tropikalnej wyspy. Znasz jednak doskonale to uczucie - w obcym, złowrogim miejscu, z przejmującym przekonaniem, że już nigdy nie uda Ci się odnaleźć drogi do domu. A może pogubiłeś się bez wychodzenia z domu? We własnym życiu rodzinnym, duchowym, emocjonalnym i psychicznym?
Lost: Zagubieni odwołuje się do naszych najgłębszych lęków: obawy przed utratą kontaktu z tym wszystkim, co znamy i kochamy; strachu przed pozostaniem na nieznanym terytorium. Odkrywa również mroczne strony ludzkiej natury. Ten strach ma charakter filozoficzny - zmusza nas do zastanowienia się nad odpowiedzią na kluczowe pytania dotyczące nas samych i otaczającego nas świata.
My wszyscy, rozbitkowie na tej planecie, zastanawiamy się: Czy rzeczywiście "nic nie dzieje się bez powodu"? Skąd możemy mieć pewność, że nie jesteśmy pacjentami na oddziale psychiatrycznym? A jeśli bierzemy udział w eksperymencie prowadzonym w ramach Projektu Dharma?
Desmond mógł nie być w stanie uratować Charliego, ale ta książka z całą pewnością może uratować Ciebie.

Rok wydania: 2010 Wydawnictwo: Helion P Stan: Nowa Wymiar: 17x24cm Ilość stron: 352 Waga: 0.5 kg EAN: 9788324627790

Opinie